Kontaktul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz

XX-lecie Wydziału Nauk o Zdrowiu

10-11 maja 2018 r.
III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
"Europejski Wymiar Nauk o Zdrowiu"
Konferencja Jubileuszowa z okazji XX-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu

zdjęcie

Wykłady fakultatywne w j. angielskim

W związku z zaplanowanym przyjazdem Prof. Mauro Panteghini, wybitnego eksperta z dziedziny medycyny laboratoryjnej, w charakterze „Visiting Professor” na zaproszenie Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyny Odrowąż-Sypniewskiej, w dniach 25, 28-29 maja 2018 r. serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane pogłębieniem swojej wiedzy osoby, w szczególności studentów 4-5 roku Wydziału Lekarskiego, Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu do wysłuchania cyklu wykładów, które osobiście poprowadzi Profesor Mauro Panteghini.

Witamy na nowej stronie Wydziału

Witamy na nowej stronie Wydziału Nauk o Zdrowiu. Innowacyjna odsłona strony ma na celu poprawę przejrzystości, funkcjonalności, a przede wszystkim spójności ze stroną główną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

zdjęcie

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego

W dniach 7-8 czerwca 2018 r. Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Leczenia Ran zaprasza na organizowaną w Bydgoszczy VI Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego

International Cardiovascular Research Meeting

W dniach 10-12 maja 2018 r. w Bydgoszczy odbył się International Cardiovascular Research Meeting organizowany przez Katedrę Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Katedrę i Zakład Promocji Zdrowia oraz Studenckie Towarzystwo Naukowe CM UMK.

Wyniki Bydgoskich Igrzysk Symulacji

26 kwietnia 2018 r. w Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK odbyły się pierwsze lokalne zawody symulacji medycznej zwane Bydgoskimi Igrzyskami Symulacji.

Medal za egzoszkielet

Drukowany 3D egzoszkielet dla dzieci z osłabieniem kończyn górnych, otrzymał złoty medal na 21. Moskiewskim Międzynarodowym Salonie Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES w Moskwie.

Nowa sala w CSM - pacjent wirtualny

Od 16 kwietnia 2018 r. Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK udostępnia dla studentów kierunku lekarski, pielęgniarstwo, położnictwo a także ratownictwo medyczne salę komputerowego wspomagania nauczania - pacjent wirtualny.

Promocja doktorska

6 kwietnia 2018 r. o godz. 13:00 w Auli A-B przy ul. Jagiellońskiej 13-15 w Bydgoszczy odbyła się uroczysta promocja doktorska.

Konferencja studencka

5-6 kwietnia 2018 r. Studenckie Koło Naukowe Historii Medycyny i Farmacji UMK oraz Studenckie Koło Historyków UKW organizują Ogólnopolską Konferencję Naukową "Kac. Medyczne i kulturowe aspekty nadużycia alkoholu na przestrzeni dziejów."

Profesor Wojciech Zegarski Bydgoszczaninem Roku

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski, kierownik Katedry Chirurgii Onkologicznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK został wybrany Bydgoszczaninem Roku 2017 w corocznym plebiscycie Expressu Bydgoskiego.

Rada Wydziału Nauk o Zdrowiu

Harmonogram posiedzeń Rady Wydziału Nauk o Zdrowiu
w roku akademickim 2017/2018

Medal i nagrody na IPITEx 2018

Złoty medal oraz dwie nagrody specjalne przyznane przez liderów delegacji kanadyjskiej i rumuńskiej trafiły na ręce zespołu naukowego, który reprezentował Collegium Medicum UMK na targach nowych technologii "Intellectual Property, Invention, Innovation and Technology Exposition” IPITEx 2018 w Bangkoku.

Nominacja profesorska - prof. dr hab. Jakub Kałużny

Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł profesora nauk medycznych otrzymał prof. dr hab. n. med. Jakub Kałużny, Kierownik Zakładu Biologii Układu Wzrokowego na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK.

Immatrykulacja

16 października 2017 r. odbyła się uroczysta Immatrykulacja studentów I roku Wydziału Nauk o Zdrowiu.

zdjęcie

Najlepszy Student UMK z naszego wydziału!

Najlepszym Studentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w roku akademickim 2016/2017 została lic. Anna Maria Dobosiewicz, studentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK.

zdjęcie

Młody naukowiec z międzynarodowym wyróżnieniem

Dr n. społ. Agnieszka Woźniewicz, adiunkt w Zakładzie Psychologii Rehabilitacyjnej w Katedrze Fizjoterapii otrzymała pierwszą nagrodę dla młodego naukowca od International College of Psychosomatic Medicine.

zdjęcie

Prof. Zegarski uhonorowany "Bydgoskim Autografem"

23 września 2017 r. prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski, kierownik Katedry Chirurgii Onkologicznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK odsłonił swój autograf na ulicy Długiej w Bydgoszczy.