Kontaktul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz
tel.: +48 52 585 34 53
+48 52 585 34 52
+48 52 585 34 50
fax: +48 52 585 34 51
e-mail: dziekwnoz@cm.umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Komunikat

Komunikat Prorektora ds. Studenckich i Polityki Kadrowej
prof. dr. hab. Andrzeja Sokali.

więcej informacji

zdjęcie

Dyplomy absolwentom rozdane

Dnia 14. 12. 2019 r. odbyło sie uroczyste Dyplomatorium  absolwentów  Wydziału Nauk o Zdrowiu

więcej informacji

zdjęcie

Zapraszamy do Sekcji Fizjoterapii Urologicznej Studenckiego Koła Naukowego Katedry Fizjoterapii

Zapraszamy do Sekcji Fizjoterapii Urologicznej Studenckiego Koła Naukowego Katedry Fizjoterapii

Celem funkcjonowania koła jest umożliwienie studentom rozwijania wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie fizjoterapii urologiczno-ginekologiczno-proktologicznej. Koło naukowe jest organizacją studencką działającą w ramach Collegium Medium w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Członkami koła mogą zostać studenci fizjoterapii,  którzy chcą aktywnie włączyć się w jego prace oraz realizować założone cele.

Opiekunem Sekcji Fizjoterapii Urologicznej Studenckiego Koła Naukowego jest dr n. med. Katarzyna Strojek. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: katarzyna.strojek@cm.umk.pl

więcej na stronie:

więcej informacji

zdjęcie

Koło Naukowe Geriatrii najlepsze w konkursie StRuNy

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy zwyciężyło w Ogólnopolskim Konkursie StRuNa.

StRuNa to ogólnopolski konkurs dla autorów i promotorów najlepszych projektów naukowych, realizowanych przez studentów i doktorantów, odbywający się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

więcej informacji

zdjęcie

Immatrykulacja studentów I roku

W dniu 16.10.2019 r. odbyła się uroczysta Immatykulacja studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu.

więcej informacji

zdjęcie

Oficjalna strona Wydziału Nauk o Zdrowiu CM UMK na Facebooku

Studenci, Absolwenci, Pracownicy oraz Sympatycy WNoZ CM UMK!!!
Zapraszamy do obserwowania, udostępniania oraz czynnego tworzenia Naszego
wydziałowego funpage'a.

Link do strony>>

więcej informacji

zdjęcie

Awanse na Wydziale Nauk o Zdrowiu

W dniu 27.09.2019 r. Jego Magnificencja prof. Andrzej Tretyn wręczył awanse na profesora i profesora Uniwersytetu pracownikom Wydziału Nauk o Zdrowiu. 

Awans na stanowisko profesora: 

Prof. Aleksander Goch

Prof. Marek Harat

Prof. Sławomir Jeka

Prof. Jakub Kałużny

Prof. Janusz Stanecki

Prof. Bogusław Sygit

Prof. Maria Szewczyk

więcej informacji

zdjęcie

Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Symulacji Medycznej

Zapraszamy studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK do pracy naukowo-badawczej w nowym Studenckim Interdyscyplinarnym Kole Naukowym Symulacji Medycznej przy Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK.


więcej informacji

zdjęcie

Zapraszamy na studia podyplomowe!

Zapraszamy na studia podyplomowe!

więcej informacji

zdjęcie

Konferencja naukowa 19-20 września 2019 r. w Bydgoszczy (zgłoszenia do 31.08.2019 r.)

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

oraz Miasto Bydgoszcz 

zapraszają na konferencję naukową

pt. Działania medyków na rzecz małej i wielkiej ojczyzny. Przeszłość – teraźniejszość

Bydgoszcz (19-20 września 2019 r.)

więcej informacji

zdjęcie

Nasz człowiek przewodniczącym Sekcji Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi

W dniach 23-25 maja 2019 w Szczecinie odbyło się XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Onkologia w Otolaryngologii połączone z  zebraniem sprawozdawczo-wyborczego Sekcji Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.  Na przewodniczącego Sekcji w kadencji 2019-2021 wybrano dr hab. n. med. Pawła Burduka, Kierownika Kliniki Otolaryngologii, Onkologii Laryngologicznej i Chirurgii Szczękowo - Twarzowej . Powierzono mu także organizację w 2021 roku w Bydgoszczy XIX Ogólnopolskiego Sympozjum Onkologia w Otolaryngologii. 

więcej informacji

zdjęcie

Studenci na ratunek

Zespół studentów ratownictwa medycznego w składzie: Paulina Duraj, Martyna Hackl, Mateusz Orliński pod opieką naukową dr n.med. Elżbiety Bernaciak zajął  rewelacyjne 4 miejsce w X Mistrzostwach Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym, Szczyrk 2019r.

Warto wspomnieć, że nasi studenci w mistrzostwach uczestniczyli po raz pierwszy, stąd podwójnie cieszy taka wysoka lokata ! 

 Zespół odpowiedzialnie podszedł do Mistrzostw i rzetelnie przygotował się do zawodów podczas zajęć dydaktycznych na Uczelni. Wsparcia merytorycznego udzielili także ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, za co serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy studentom zdobytej wiedzy i umiejętności, a także wytrwałości w dążeniu do celu. 

 

Dumni MY, Brawo WY !!!

 

 

 

więcej informacji

zdjęcie

Szkolenie mentorów

Mentor jako istotne ogniwo rozwoju zawodowego i poprawy jakości kształcenia praktycznego studentów na kierunkach pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne.

więcej informacji

zdjęcie

Studenci Terapii Zajęciowej z wizytą w Klubie Pracy Twórczej

12 grudnia 2018 r. studenci I roku kierunku Terapia Zajęciowa pod opieką dr Michaliny Radzińskiej gościli na zajęciach w Klubie Pracy Twórczej Pipsztyk.

więcej informacji

zdjęcie

Dyplomatorium

8 grudnia 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu.

więcej informacji

zdjęcie

Koncert świąteczny

W niedzielę 16 grudnia 2018 r. o godz. 18.00 zapraszamy na świąteczny koncert „Wigilijna Mozaika” w wykonaniu orkiestry kameralnej Accademia dell’Arco organizowany we współpracy z Dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK.

więcej informacji

zdjęcie

Naukowcy w międzynarodowym konsorcjum

Naukowcy z Collegium Medicum UMK w dniach 26-27 listopada 2018 r. wzięli udział w CFS/ME (Chronic Fatigue Syndrome/ Myalgic Encephalomyelitis) International Conference Research Innovation & Discovery, organizowanej przez Griffith University w Gold Coast, Queensland, Australia.

więcej informacji

zdjęcie

Wyróżnienie dla Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Geriatrii

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii Collegium Medicum UMK otrzymało wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie StRuNa w kategorii "Koło Naukowe Roku 2018".

więcej informacji

zdjęcie

Liderzy innowacji

Międzyuczelniany zespół naukowców, w składzie którego znajduje się nasza naukowiec dr Emilia Mikołajewska z Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK oraz dr inż. Dariusz Mikołajewski z Zakładu Teleinformatyki, Instytutu Mechaniki Informatyki Stosowanej, Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki UKW w Bydgoszczy, otrzymał wyróżnienie w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2018.

więcej informacji

zdjęcie

Profesor Aldona Kubica Ambasadorem Zdrowia 2018

Instytut Biznesu 16 października 2018 roku przyznał nagrody Ambasadorów Zdrowia.

Do Nagród Ambasadorów Zdrowia mogą pretendować najciekawsze osobowości świata medycyny i farmacji: lekarze, naukowcy, którzy walczą z chorobami, hamują lub powstrzymują ich rozwój, przyczyniają się do tego, że pacjenci mogą cieszyć się dłużej zdrowiem.

Portal TVP INFO poinformował, że w tym roku tytuł Ambasadora Zdrowia otrzymali prof. Aldona Kubica Kierownik Katedry i Zakładu Promocji Zdrowia Wydziału Nauk o Zdrowiu UMK, prof. Jerzy Sadowski, prezes zarządu Unicardia & Unimedica, prof. Cezary Szczylik, ordynator Oddziału Onkologii w Szpitalu Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, a także prof. Andrzej Kokoszka, kierownik II Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

więcej informacji

zdjęcie

Immatrykulacja

15 października 2018 r. odbyła się uroczysta Immatrykulacja studentów I roku studiów stacjonarnych Wydziału Nauk o Zdrowiu.

więcej informacji

zdjęcie

Wynalazek na medal

Wynalazek współtworzony przez dr Emilię Mikołajewską z Katedry Fizjoterapii zdobył brązowy medal podczas International Warsaw Invention Show IWIS 2018. Rozwiązaniem, które nagrodzono, jest wkład do siedziska wózka inwalidzkiego dla pacjentów ze skostnieniami.

więcej informacji

zdjęcie

Setny zabieg trombektomii w Klinice Neurochirurgii i Neurologii

22 września 2018 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy wykonano setny zabieg trombektomii mechanicznej. Liczba ta jest najwyższą spośród wykonanych zabiegów w ośrodkach Polski północnej.

więcej informacji

zdjęcie

Przedstawiciele Toho University w CM

24 września 2018 r. Collegium Medicum UMK gościło przedstawicieli Toho University z Japonii. Wizyta jest wynikiem nawiązania współpracy pomiędzy uniwersytetami w zakresie badań oraz wymiany naukowej. Obszarami, które obejmie współpraca naukowa są w szczególności kardiologa i pielęgniarstwo.

więcej informacji

zdjęcie

więcej informacji

zdjęcie

Konstytucja dla Nauki

1 października 2018 r. wchodzi w życie ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Poszczególne przepisy będą wchodziły w życie stopniowo. Konstytucja dla Nauki to projekt obejmujący kluczowe zmiany systemowe w polskiej nauce i szkolnictwie wyższym.

więcej informacji

zdjęcie

100 000 zł na badania z PARPA

Dr n. o zdr. Damian Czarnecki, adiunkt w Zakładzie Pielęgniarstwa Psychiatrycznego, Katedry Pielęgniarstwa Zachowawczego otrzymał ponad 100 000 zł na realizację zadania nr 44/3.4.3/18/DEA: “Wspieranie badań naukowych w obszarze czynników ryzyka i czynników chroniących przed problemami wynikającymi z picia alkoholu” określonego w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 w ramach Celu Operacyjnego nr 2 “Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi” w konkursie ogłoszonym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

więcej informacji

zdjęcie

Oferta wakacyjna CSM dla nauczycieli i studentów

Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK zaprasza zarówno nauczycieli jak i studentów Collegium Medicum UMK na wakacyjne zajęcia w CSM.

więcej informacji

zdjęcie

Spotkanie studentów I roku z Dziekanem

W dniach 26, 28 września oraz 12 października 2018 r. odbędą się spotkania studentów I roku poszczególnych kierunków studiów z Dziekanem Wydziału.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

więcej informacji

zdjęcie

Egzoszkielet wciąż nagradzany

Wykonany w technologii druku 3D egzoszkielet pasywny służący wsparciu siły osłabionych kończyn górnych u dzieci, którego współautorami są naukowcy z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK: prof. dr hab. Aleksander Goch oraz dr Emilia Mikołajewska, zdobył kolejne laury.

więcej informacji

zdjęcie

Z Nagrodami Marszałka 2018

Naukowcy z Wydziału Nauk o Zdrowiu: prof. dr hab. Aleksander Goch i dr Emilia Mikołajewska zostali 19 czerwca 2018 r. uhonorowani Nagrodami Marszałka 2018. Wśród wyróżnionych znaleźli się prof. dr hab. Wojciech Zegarski oraz dr Maciej Nowacki.

więcej informacji

zdjęcie

Supertalent w medycynie

Dr n. med. Maciej Nowacki, adiunkt w Katedrze Chirurgii Onkologicznej Collegium Medicum UMK, został laureatem plebiscytu „Supertalenty w Medycynie”, promującego liderów młodego pokolenia lekarzy, organizowanego przez redakcję „Pulsu Medycyny”.

więcej informacji

zdjęcie

Zajęcia w Banku Mleka Kobiecego

28 maja 2018 r. studenci II roku studiów na kierunku Położnictwo uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych przeprowadzonych w Banku Mleka Kobiecego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Bank powstał w 2013 r. w ramach programu „Mamy mleko dla wcześniaka w województwie kujawsko-pomorskim”.

więcej informacji

zdjęcie

Wyniki XIII Mistrzostw UMK w tenisie ziemnym

26 maja 2018 r. Katedra i Zakład Podstaw Kultury Fizycznej zorganizowała dla studentów i pracowników UMK oraz pracowników ochrony zdrowia na XIII Mistrzostwa UMK w tenisie ziemnym o puchary prorektora ds. Collegium Medicum.

więcej informacji

zdjęcie

XX-lecie Wydziału Nauk o Zdrowiu

10-11 maja 2018 r.
III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
"Europejski Wymiar Nauk o Zdrowiu"
Konferencja Jubileuszowa z okazji XX-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu

więcej informacji

zdjęcie

Wykłady fakultatywne w j. angielskim

W związku z zaplanowanym przyjazdem Prof. Mauro Panteghini, wybitnego eksperta z dziedziny medycyny laboratoryjnej, w charakterze „Visiting Professor” na zaproszenie Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyny Odrowąż-Sypniewskiej, w dniach 25, 28-29 maja 2018 r. serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane pogłębieniem swojej wiedzy osoby, w szczególności studentów 4-5 roku Wydziału Lekarskiego, Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu do wysłuchania cyklu wykładów, które osobiście poprowadzi Profesor Mauro Panteghini.

więcej informacji

zdjęcie

Witamy na nowej stronie Wydziału

Witamy na nowej stronie Wydziału Nauk o Zdrowiu. Innowacyjna odsłona strony ma na celu poprawę przejrzystości, funkcjonalności, a przede wszystkim spójności ze stroną główną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

więcej informacji

zdjęcie

International Cardiovascular Research Meeting

W dniach 10-12 maja 2018 r. w Bydgoszczy odbył się International Cardiovascular Research Meeting organizowany przez Katedrę Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Katedrę i Zakład Promocji Zdrowia oraz Studenckie Towarzystwo Naukowe CM UMK.

więcej informacji

zdjęcie

Wyniki Bydgoskich Igrzysk Symulacji

26 kwietnia 2018 r. w Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK odbyły się pierwsze lokalne zawody symulacji medycznej zwane Bydgoskimi Igrzyskami Symulacji.

więcej informacji

zdjęcie

Medal za egzoszkielet

Drukowany 3D egzoszkielet dla dzieci z osłabieniem kończyn górnych, otrzymał złoty medal na 21. Moskiewskim Międzynarodowym Salonie Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES w Moskwie.

więcej informacji

zdjęcie

Nowa sala w CSM - pacjent wirtualny

Od 16 kwietnia 2018 r. Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK udostępnia dla studentów kierunku lekarski, pielęgniarstwo, położnictwo a także ratownictwo medyczne salę komputerowego wspomagania nauczania - pacjent wirtualny.

więcej informacji

zdjęcie

Promocja doktorska

6 kwietnia 2018 r. o godz. 13:00 w Auli A-B przy ul. Jagiellońskiej 13-15 w Bydgoszczy odbyła się uroczysta promocja doktorska.

więcej informacji

zdjęcie

Konferencja studencka

5-6 kwietnia 2018 r. Studenckie Koło Naukowe Historii Medycyny i Farmacji UMK oraz Studenckie Koło Historyków UKW organizują Ogólnopolską Konferencję Naukową "Kac. Medyczne i kulturowe aspekty nadużycia alkoholu na przestrzeni dziejów."

więcej informacji

zdjęcie

Profesor Wojciech Zegarski Bydgoszczaninem Roku

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski, kierownik Katedry Chirurgii Onkologicznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK został wybrany Bydgoszczaninem Roku 2017 w corocznym plebiscycie Expressu Bydgoskiego.

więcej informacji

zdjęcie

Rada Wydziału Nauk o Zdrowiu

Harmonogram posiedzeń Rady Wydziału Nauk o Zdrowiu
w roku akademickim 2017/2018

więcej informacji

zdjęcie

Medal i nagrody na IPITEx 2018

Złoty medal oraz dwie nagrody specjalne przyznane przez liderów delegacji kanadyjskiej i rumuńskiej trafiły na ręce zespołu naukowego, który reprezentował Collegium Medicum UMK na targach nowych technologii "Intellectual Property, Invention, Innovation and Technology Exposition” IPITEx 2018 w Bangkoku.

więcej informacji

zdjęcie

Nominacja profesorska - prof. dr hab. Jakub Kałużny

Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł profesora nauk medycznych otrzymał prof. dr hab. n. med. Jakub Kałużny, Kierownik Zakładu Biologii Układu Wzrokowego na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK.

więcej informacji

zdjęcie

Immatrykulacja

16 października 2017 r. odbyła się uroczysta Immatrykulacja studentów I roku Wydziału Nauk o Zdrowiu.

więcej informacji

zdjęcie

Najlepszy Student UMK z naszego wydziału!

Najlepszym Studentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w roku akademickim 2016/2017 została lic. Anna Maria Dobosiewicz, studentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK.

więcej informacji

zdjęcie

Młody naukowiec z międzynarodowym wyróżnieniem

Dr n. społ. Agnieszka Woźniewicz, adiunkt w Zakładzie Psychologii Rehabilitacyjnej w Katedrze Fizjoterapii otrzymała pierwszą nagrodę dla młodego naukowca od International College of Psychosomatic Medicine.

więcej informacji

zdjęcie

Prof. Zegarski uhonorowany "Bydgoskim Autografem"

23 września 2017 r. prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski, kierownik Katedry Chirurgii Onkologicznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK odsłonił swój autograf na ulicy Długiej w Bydgoszczy.

więcej informacji

Archiwum