Kontakt ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz
tel.: +48 52 585 34 50
+48 52 585 34 52
+48 52 585 34 53
fax: +48 52 585 34 51
e-mail: dziekwnoz@cm.umk.pl

Światowy Dzień Sepsy- standard opieki w Polsce

Zdjęcie ilustracyjne
fot. M. Socha

13 września 2023 roku w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się seminarium Komisji Zdrowia: Światowy Dzień Sepsy- standard opieki w Polsce. Na zaproszenie Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego i Przewodniczącej Komisji Zdrowia dr Beaty Małeckiej-Libery, do grona ekspertów zaproszono dr. Macieja W. Sochę, adiunkta na Wydziale Nauk o Zdrowiu p.o. Kierownika Katedry Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej z Zakładem Medycyny Rozrodu i Andrologii UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy. Pan dr M. Socha wygłosił wykład „Sepsa jako powikłanie u kobiet w ciąży” oraz z gronem znamienitych ekspertów i zaproszonych gości, wziął udział w dyskusji dotyczącym opracowania standardu diagnostyki i krajowego rejestru sepsy. Seminarium zakończyło się wystąpieniem Prezesa fundacji WOŚP Jurka Owsiaka na temat zbiórki funduszy by wesprzeć walkę z sepsą oraz konferencją prasową.

To kolejne z wydarzeń z zakresu poprawy legislacji medycznej, w którym uczestniczył dr Maciej W. Socha. 6 czerwca 2023 roku w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się Debata Ekspercka „IN VITRO TO ŻYCIE”, na której Pan dr przedstawił wykład: „Ciąża po in vitro. Dobrostan matczyno-płodowy po zapłodnieniu pozaustrojowym” oraz uczestniczył w dyskusji dotyczącej obywatelskiego projektu ustawy „TAK dla In Vitro”, który zakłada, że na realizację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności corocznie zostaną przeznaczone środki z budżetu państwa, będące do dyspozycji Ministra Zdrowia w wysokości nie niższej niż PLN 500 mln.

 

Dr Maciej W. Socha jest lekarzem specjalistą położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii, członkiem Zarządu i Sekretarzem Oddziału Pomorskiego a także członkiem Zarządu Sekcji Perinatologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej przyszłej kadencji.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.