Profesor Aldona Kubica Ambasadorem Zdrowia 2018

dr hab. Aldona Kubica, prof. UMK - Ambasador Zdrowia 2018 fot. materiały promocyjne Instytutu Biznesu

Instytut Biznesu 16 października 2018 roku przyznał nagrody Ambasadorów Zdrowia.

Do Nagród Ambasadorów Zdrowia mogą pretendować najciekawsze osobowości świata medycyny i farmacji: lekarze, naukowcy, którzy walczą z chorobami, hamują lub powstrzymują ich rozwój, przyczyniają się do tego, że pacjenci mogą cieszyć się dłużej zdrowiem.

Portal TVP INFO poinformował, że w tym roku tytuł Ambasadora Zdrowia otrzymali prof. Aldona Kubica Kierownik Katedry i Zakładu Promocji Zdrowia Wydziału Nauk o Zdrowiu UMK, prof. Jerzy Sadowski, prezes zarządu Unicardia & Unimedica, prof. Cezary Szczylik, ordynator Oddziału Onkologii w Szpitalu Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, a także prof. Andrzej Kokoszka, kierownik II Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podczas uroczystości miała miejsce debata "Nauka - Biznes - Innowacje a wyzwania współczesnej medycyny".

Ambasadorami Zdrowia 2018 zostały nagrodzone także dwie instytucje: Diaverum Polska – dostawca usług nefrologicznych oraz Świat Oka Centrum Okulistyczne.

Instytut Biznesu to niezależna instytucja, która wypowiada się w wybranych aspektach życia społeczno-gospodarczego oraz przygotowuje opinie, stanowiska, a także raporty pomocne wybranym branżom lub środowiskom biznesowym w procesie decyzyjnym i w rozwijaniu działalności.