Prof. Zegarski uhonorowany "Bydgoskim Autografem"

23 września 2017 r. prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski, kierownik Katedry Chirurgii Onkologicznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK odsłonił swój autograf na ulicy Długiej w Bydgoszczy.

„Bydgoskie Autografy” to wyróżnienie dla osób, które swoją pracą i działalnością sławią dobre imię Bydgoszczy. W sierpniu 2017 r. odbyło się posiedzenie Kapituły „Bydgoskich Autografów”. Grono złożone z przedstawicieli wszystkich wyższych uczelni publicznych działających na terenie Bydgoszczy, lokalnych mediów oraz bydgoskiego samorządu już po raz dziesiąty rozpatrywało kandydatury osób szczególnie zasłużonych dla budowania dobrego imienia miasta.

W tym roku swoje podpisy na ulicy Długiej pozostawili: artysta fotografik Jerzy Riegel, mistrzynie olimpijskie Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz chirurg prof. Wojciech Zegarski.

We wcześniejszych latach, spośród naukowców Collegium Medicum UMK, uhonorowani zostali także:

• prof. Marek Harat (2010)
  • prof. Zbigniew Włodarczyk (2015)

fot. z uroczystości: www.bydgoszcz.pl

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.