Kontakt ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz
tel.: +48 52 585 34 50
+48 52 585 34 52
+48 52 585 34 53
fax: +48 52 585 34 51
e-mail: dziekwnoz@cm.umk.pl

Z Nagrodami Marszałka 2018

Zdjęcie ilustracyjne
Laureaci Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii ochrona zdrowia fot. Andrzej Goiński (kujawsko-pomorskie.pl)

Naukowcy z Wydziału Nauk o Zdrowiu: prof. dr hab. Aleksander Goch i dr Emilia Mikołajewska zostali 19 czerwca 2018 r. uhonorowani Nagrodami Marszałka 2018. Wśród wyróżnionych znaleźli się prof. dr hab. Wojciech Zegarski oraz dr Maciej Nowacki.

Oto nasi laureaci najważniejszych regionalnych wyróżnień za wybitne dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej w regionie kujawsko-pomorskim:

  • prof. dr hab. Aleksander Goch i dr Emilia Mikołajewska z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy - nagroda zespołowa w kategorii: nauka, badania naukowe, postęp techniczny - za  opracowanie drukowanego w technologii 3D egzoszkieletu pasywnego dla dzieci z osłabieniem sił kończyn górnych. To unikalne w skali krajowej i światowej urządzenie jest efektem interdyscyplinarnych i międzyuczelnianych badań, które zostały przeprowadzone przez pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Collegium Medicum UMK (więcej o egzoszkielecie);

  • prof. dr hab. Wojciech Zegarski i dr Maciej Nowacki z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK  w Bydgoszczy - wyróżnienie w kategorii: ochrona zdrowia - za stworzenie Programu Dootrzewnowej Podciśnieniowej Chemioterapii Aerozolem jako nowej metodzie walki z zaawansowanym stadium rakowatości otrzewnej (więcej o programie).

Więcej szczegółów (m.in. pełna lista narodzonych i wyróżnionych)

Nagrody Marszałka są przyznawane w trzynastu dziedzinach: gospodarka; fundusze unijne; rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich; innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich; nauka, badania naukowe i postęp techniczny; edukacja; kultura; ochrona zdrowia; sport; ochrona środowiska naturalnego; działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka; budowa społeczeństwa obywatelskiego oraz promocja województwa.

Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2018 miała miejsce na scenie letniej przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Wydarzenie uświetnił koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem Leszka Możdżera.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.