Stypendium dla studentów kierunku pielęgniarstwo

pielęgniarka mierzy ciśnienie pacjentce
pielęgniarka

O NABORZE WNIOSKÓW O PRZYZNANIE STYPENDIUM

STUDENTOM KSZTAŁCĄCYM SIĘ NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO

1. Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się na kierunku pielęgniarstwo.
  2. Stypendium jest przyznawane na okres 4 miesięcy tj. od 1 marca 2022 r. do 30 czerwca 2022 r.
  3. Wysokość stypendium wynosi 1 000 złotych miesięcznie.
  4. Stypendium może być przyznane kandydatowi, który spełnia łącznie następujące warunki:
  • jest studentem III roku studiów pierwszego stopnia albo I i II roku studiów drugiego stopnia kształcącym się na kierunku pielęgniarstwo,
  • nie powtarza roku, na który ubiega się o przyznanie stypendium,
  • nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów, z urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego,
  • zawrze umowę, w której w szczególności zobowiąże się do podjęcia pracy na stanowisku pielęgniarki (pielęgniarza), w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II we Włoszczowie, dla którego Powiat Włoszczowski jest podmiotem tworzącym lub w Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie, nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zakończenia studiów na okres, co najmniej 3 lat, do którego nie wlicza się okresu usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy.
  1. Z wnioskiem o przyznanie stypendium występuje zainteresowany student.
  2. Wniosek, na druku określonym w załączniku do ogłoszenia, należy złożyć w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie, przesłać pocztą lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP, w terminie do dnia 21 lutego 2022 r.
  3. Do wniosku należy dołączyć:
  • zaświadczenie z uczelni o statusie studenta,
  • zaświadczenie z uczelni o średniej ocen za ostatni rok studiów przed złożeniem wniosku,
    w przypadku studenta I roku studiów drugiego stopnia zaświadczenie powinno obejmować dane za III rok studiów pierwszego stopnia,
  • oświadczenie studenta, że nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów, z urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego oraz, że nie powtarza roku, na który ubiega się o przyznanie stypendium,
  • zobowiązanie studenta do podjęcia pracy na stanowisku pielęgniarki w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie lub Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie, po zakończeniu studiów pierwszego lub drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo, jednak nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zakończenia studiów, na okres, co najmniej 3 lat.
  1. Wnioski o przyznanie stypendium rozpatruje Komisja powołana przez Zarząd Powiatu.
  2. Przy wyborze przez Komisję do rekomendacji pierwszeństwo będą mieć wnioski:
  • studentów, którzy w roku akademickim poprzedzającym złożenie wniosku osiągnęli wyższą średnia ocen; w odniesieniu do studentów pierwszego roku studiów II stopnia – średnia ocen z III roku studiów pierwszego stopnia,
  • w przypadku takiej samej średniej ocen za ostatni rok studiów lub w odniesieniu do studentów pierwszego roku studiów II stopnia – średnia ocen z III roku studiów pierwszego stopnia – studentów mających stałe miejsce zamieszkania na terenie powiatu włoszczowskiego,
  1. O przyznaniu stypendium decyduje Zarząd Powiatu – po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji – w terminie nie dłuższym niż do dnia 1 marca 2022 r.
  2. Udzielenie stypendium poprzedza podpisanie umowy, określającej w szczególności warunki:
  • przyznania stypendium,
  • zasady jego wypłaty,
  • okoliczności powodujące wstrzymanie i wznowienie jego wypłaty,
  • okoliczności powodujące rozwiązanie umowy i obowiązek zwrotu kwoty odpowiadającej całości stypendium pobranego przez studenta.
  1. Student jest zobowiązany załączyć do umowy zabezpieczenie w postaci weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową.

Więcej informacji dostępnych na stronie Starostwa powiatowego we Włoszczowie