ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz

Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna

Cele kształcenia w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej (wyciąg z programu specjalizacji)

Ogólnym celem kształcenia i zdobywania specjalności w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej jest nabycie i pogłębienie wiedzy oraz zdobycie wszystkich tych umiejętności, które pozwolą specjaliście z tego zakresu na odgrywanie kluczowych ról we wszystkich procesach związanych z szeroko rozumianą promocją zdrowia i edukacją zdrowotną zarówno poszczególnych osób, jak i całych zbiorowości ludzkich. Zasadniczym celem kształcenia w ramach tej specjalizacji jest między innymi stworzenie środowiska profesjonalistów z zakresu promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, którzy będą mogli – po ukończeniu pełnego cyklu szkoleniowego, pracować w administracji publicznej rządowej, samorządowej oraz w placówkach ochrony zdrowia lub opieki społecznej.

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie promocja zdrowia i edukacja zdrowotna w trybie podstawowym skierowane jest do absolwentów następujących kierunków studiów:

• biologia
  • dietetyka
  • fizjoterapia (rehabilitacja ruchowa)
  • pedagogika specjalna
  • psychologia
  • socjologia
  • technologia żywności i żywienia człowieka
  • zdrowie publiczne

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie promocja zdrowia i edukacja zdrowotna w trybie uzupełniającym skierowane jest do osób posiadających specjalizację Io w:

• higienie i epidemiologii
  • medycynie społecznej