II Katedra Kardiologii

kkard2@cm.umk.pl

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy

Krótka historia II Katedry Kardiologii

II Katedra Kardiologii powstała na bazie Zakładu Klinicznych Podstaw Fizjoterapii. Został on powołany w 2004 roku w strukturach Oddziału Kardiologii z Zakładem Diagnostyki Kardiologicznej, w 2007 roku przekształcony w Katedrę i Zakład Klinicznych Podstaw Fizjoterapii, w 2009 w II Katedrę Kardiologii. W skład II Katedry Kardiologii wchodzi Klinika, która w ocenie konsultanta krajowego ds. kardiologii posiada stopień IIIB referencyjności oraz od 2017 roku Zakład Farmakologii Klinicznej. Dzięki posiadanej akredytacji, Katedra umożliwia odbywanie stażów specjalizacyjnych w zakresie kardiologii, chorób wewnętrznych oraz farmakologii klinicznej, a także staży podyplomowych i kursów specjalizacyjnych.

łózko dla pacjenta sala do monitoringu pacjentów