Katedra Ekonomiki Zdrowia

ul. Sandomierska 16, 85-830 Bydgoszcz

tel. 52 585-54-08
kekzdr@cm.umk.pl

Collegium Medicum UMK Collegium Medicum UMK Collegium Medicum UMK

Katedra Ekonomiki Zdrowia

Kierownik: dr hab. Błażej Łyszczarz, prof. UMK

 

Kierunki badań naukowych:

  1. Koszty społeczne chorób i problemów zdrowotnych.
  2. Zarządzenie zdrowiem pracowników.
  3. Zarządzanie szpitalem.
  4. Komunikacja w ochronie zdrowia.
  5. Ocena stanu zdrowia populacji.

 

W Katedrze Ekonomiki Zdrowia realizowany jest projekt naukowy finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS.

 

 

Projekt „Ekonomiczne i epidemiologiczne obciążenie umieralnością i zachorowalnością spowodowanymi pandemią COVID-19” (nr rej. 2022/47/B/HS4/00081) realizowany jest w latach 2023-2026 pod kierunkiem dr hab. Błażeja Łyszczarz, prof. UMK. Członkiem zespołu projektowego jest lek. Paweł Niewiadomski, realizujący w ramach grantu projekt doktorski w Szkole Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu.

Budżet projektu: 409.900 zł

Streszczenie projektu tutaj.

Pracownicy Katedry prowadzą zajęcia z zakresu ekonomicznych, zarządczych i finansowych aspektów funkcjonowania ochrony zdrowia na wszystkich trzech Wydziałach Collegium Medicum UMK.

Tematyka seminariów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne prowadzonych przez pracowników Katedry uwzględnia szeroki wachlarz tematyki studiów i obejmuje zagadnienia z zakresu: ekonomii, zarządzania i finansów, a także profilaktyki i promocji zdrowia, oceny stanu zdrowia populacji, edukacji zdrowotnej i innych zagadnień istotnych z punktu widzenia zdrowia publicznego.