Szkolenie mentorów

Mentor jako istotne ogniwo rozwoju zawodowego i poprawy jakości kształcenia praktycznego studentów na kierunkach pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne.

Wydziałowy Zespół ds. Organizacji Praktyk, Komisje Programowo-Dydaktyczne kierunków pielęgniarstwo i położnictwo oraz Rada ds. Jakości Kształcenia Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy organizują szkolenie pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych i fizjoterapeutów do pełnienia funkcji mentora.

Celem szkolenia Mentorów jest podkreślenie współodpowiedzialności za proces kształcenia, przygotowanie profesjonalnej kadry pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych i fizjoterapeutów oraz poprawę jakości kształcenia praktycznego studentów na kierunku pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne i fizjoterapia.

Program szkolenia obejmuje m.in. przedstawienie roli i zadań mentora w kształceniu studentów w zakładach opieki zdrowotnej; informacje dotyczące kształcenia na kierunkach pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne (sylabusy, zakresy tematów, metody dydaktyczne, efekty kształcenia, kryteria i metody oceniania, literaturę przedmiotów); problematykę jakości kształcenia z perspektywy Wydziałowego Koordynatora ds. Jakości Kształcenia (regulacje prawne Uczelni regulujące kwestie jakości kształcenia, wydziałowy system jakości kształcenia, metody oceny osiągnięć efektów kształcenia: wiedza, umiejętności, postawy) oraz bezpieczeństwo terapii infuzyjnej.

Obecnie została przygotowana trzecia edycja szkolenia. Będzie to szkolenie jednodniowe, zakończone wydaniem certyfikatu.

TERMIN:
9 lutego 2019 r. godz. 9:00